תחום הלימודים אינו מחייב שהייה בתוך מסגרת לחוצה, בה יושבים בכיתה ולומדים חומר עיוני. ללמוד לנגן על כלי נגינה זאת חוויה בפני עצמה, ובייחוד כאשר מדובר בתחום לימודי תופים. אם אתם שוקלים ללמוד כיצד מנגנים על כלי זה, תוכלו לקבל אפשרות להתאמן מבלי להפריע לשכנים.

להכניס אתכם לקצב

תופים זהו כלי נגינה ייחודי, המשלב ביצוע פעילות נכונה של הידיים והרגליים הבריאה מאוד למוח האנושי. ילדים רבים יוכלו ללמוד לנגן על הכלי, ובאותו אופן לשפר את רמת הזיכרון שלהם. קישור עצבי בין האונה הימנית לשמאלית, הוא זה שיאפשר חיזוק של הקשר הנכון בין החלקים העצביים במוח.

לימודי תופים יוצרים את האפשרות לשלוט היטב במערכת העצבים. מעבר לכך, התופים הם חלק מרכזי בכל יצירה מוסיקלית קצבית, שכן הם מכתיבים את הקצב. במהלך הלימודים לומדים התלמידים על כושר הנהגה, אחריות והובלה.

התחושה שמועברת לכולם

ניגון בתופים מעביר לקהל המאזינים תחושות מגוונות של כעס, רוגע, עצב, שמחה, ומדובר באחריות מאוד כבדה. הדרך להעביר מסרים ורגשות לא בנויה לכל אחד, ולכן נדרש האדם הנכון שיסייע לביצוע המשימה. את התחושות אנו נוטים להעביר באמצעות הקצב שינהיג את המנגינה.

כלי זה ייחודי בהענקת מענה הולם לבעיות, וכן במקרים בהם מעוניינים למזער בעיות של קשב וריכוז. התלמיד לומד אודות זיהוי הבעיה, התמדה ומשמעת, ובכך קשור יותר לרחשי הסביבה. דרך זו תחליף את התרופה מסוג ריטלין, ויתכן שתפחית בצורה ניכרת הפרעה מסוג זה.

לימודי תופים – דרך מצוינת לביטוי עצמי

כל כלי נגינה מעביר בצורה כלשהי את הרגשות שלנו. ההבדל הוא שברובם ככולם הרגש מועבר באופן עקיף. התופים מאפשרים לבטא את הרגשות בזמן אמת, באמצעות מקלות המקישות פעם אחר פעם על התוף. תנועה ללא הפסקה בעוצמה גבוהה עלולה להעיד על תחושת עצבים, ואילו הקשה איטית מעידה על רוגע ושלווה. התופים אם כך הם כלי לפורקן עצמי של רגשות אלו, שעשוי להשפיע לטובה על ההתנהגות בסביבה.

אז איך מתחילים? – פשוט נרשמים

על יתרונותיו של כלי הנגינה הייחודי כבר למדנו במאמר זה. כעת נגלה מהי הדרך הפשוטה ביותר להירשם לקורס, מבלי לבצע כל מאמץ. אם אתם מעוניינים שהילד שלכם יקבל מענה מקצועי, שעשוי לסייע לו רבות ברמת ההתפתחות האישית הגעתם לכתובת הנכונה.

בית הספר למוזיקה “קצב” פותח את שעריו בפני תלמידים, המעוניינים לקחת חלק במסלול לימוד נגינה על תופים. על מנת שהקצב יתחיל לשלוט בחיים שלכם, הכשרנו צוות מקצועי שיהיה ממונה על מערך לימודים פורה ומהנה גם יחד. אתם מוזמנים להגיע למפגש מידע בו תקבלו מענה לכל שאלה. תוכנית הלימודים תסייע לילדיכם לבנות עתיד נכון יותר, בו תהיה לו יכולת לשלוט היטב במתרחש.