הצוות הנבחר- מורים למוסיקה של בי”ס קצב

מורה לתופים

אורן ג’ורנו

מורה לתופים

מעבר להיותו מורה לתופים בבית הספר קצב, אורן הוא מייסד בית הספר והלב של המקום. אורן החל את לימודי המוסיקה שלו בגיל מאוד צעיר ולמד אצל מיטב המורים בישראל כאשר ההתמחות העיקרית שלו היא תופים. בגיל 21 אורן הוציא לאור את האלבום הראשון שלו, שזכה לביקורות נלהבות. מאז הוא הספיק להופיע עם קובי אוז, שרון הולצמן ועוד רבים אחרים וכמו כן, צליל התופים שלו מככב במספר לא מבוטל של אלבומים בארץ.

כיום, אורן הוא הבעלים של בית הספר למוסיקה קצב, מורה לתופים הן בבית הספר והן בפנימיה לילדים בעלי מוגבלויות.

ניסיון מקצועי: אורן מלמד ילדים ומבוגרים מעל ל13 שנה ונמצא בבית הספר קצב מיום הקמתו. אם נשאל את תלמידיו מה הכי מתאר את אורן, הרי שהתשובה תהיה ברורה – לב ונתינה. “אני מאוד אוהב את העבודה שלי ובעיני ילדים הם ברכה. אני קם בכל בוקר עם חזון חדש והולך אחרי החלומות שלי כמה שרק אפשר”

מורה לקלידים

יאיר אנצר

מורה לקלידים, טרום כלי ופיתוח קול

אצל יאיר תחום המוסיקה בער כמעט מלידה וכבר בגיל 6 החל ללמוד אורגנית באופן מקצועי. לאורך שנות התיכון, התמקצע יאיר בנוסף בגיטרה, פיתוח קול וכמובן המשיך לפתח את נגינתו בפסנתר. בגיל 21 החל יאיר את לימודיו בבית הספר למוסיקה “רימון” (אותם סיים בהצטיינות) והופיע בכל קצוות הארץ כפסנתרן, מלחין ומלווה של טובי האמנים. כיום יאיר הנו בעל תואר שני ב”תרפיה במוסיקה” ובנוסף להופעות, הוראה, כתיבה והלחנה יאיר הוא מטפל מקצועי במוסיקה בקליניקה של בית הספר קצב.

ניסיון בהוראה: יאיר מלמד ילדים ומבוגרים משנת 2010, ואת את דרכו בבית הספר קצב התחיל יאיר בשנת 2013, כאשר הוא מעיד כי הוא גאה להיות מהמורים הוותיקים של בית הספר. כל מי שלומד אצל יאיר יעיד כי אצלו הסבלנות היא ערך עליון תוך כדי איזון בין התמדה והשקעה לבין הנאה. “מוסיקה בשבילי היא דרך חיים, וקשה לי לדמיין את חיי בלי נגינה. כמורה, אני מנסה להעביר לכל אחד מתלמידי את האהבה הזו לצלילים ולקצב בדרך המתאימה לו”.

מורה לגיטרה

ענת אסתר חיטמן

מורה לגיטרה, פיתוח קול, כתיבה והלחנה

ענת נולדה 1985, בת למשפחה של שושלת מוזיקאים – משפחת חיטמן ואחיה הם אוהד ותמיר חיטמן. דודה היה עוזי חיטמן ז״ל. ענת גילתה את הבמה בגיל 8 כאשר הופיעה באירוע גדול ברעננה ובגיל 13 החלה ללמוד גיטרה ופיתוח קול. ענת סיימה בהצטיינות את לימודיה במגמת המוסיקה בתיכון “מטרו ווסט” ברעננה ואת שירותה הצבאי העבירה בלהקת חיל החינוך, בתור זמרת וגיטריסטית. בגיל 21 החלה ענת את לימודיה בבית הספר הגבוה למוסיקה “רימון”. מאז ועד היום הספיקה ענת להוציא אלבום, להופיע על כל בימות הארץ יחד עם “דני סנדרסון”, “ירדנה ארזי”, “שלומי שבן” ועוד רבים אחרים. ענת לוקחת שיעורי גיטרה עד היום על מנת להתמקצע בצורה הכי טובה שאפשר. כיום ענת עובדת על אלבומה השני שעתיד לצאת בקיץ הקרוב.

ניסיון בהוראה: ענת מלמדת ללא הפסקה משנת 2005 וכיום מלמדת פיתוח קול גם בבתי הספר הגבוהים למשחק (יורם לוינשטיין, אורנה פורת). זוהי השנה השנייה של ענת בבית הספר קצב למוסיקה ואין ספק שאצל ענת, מקצועיות זה שם המשחק. ״מוזיקה״ =מוזה+ לוגיקה-אם תחברו ביניהם תצרו ותגעו בשתי המילים תדעו חופש ואהבה.

מורה לפיתוח קול

ירונה כספי

מורה לפיתוח קול, גיטרה, פסנתר, כתיבה והלחנה

ירונה החלה את דרכה המוסיקלית בתחילת שנות ה-90, כאשר החלה ללמוד גיטרה בס אצל ערן צור האגדי ובהמשך התמקצעה גם כפסנתרנית וזמרת מן השורה הראשונה.  כבר בגיל 16 ירונה החלה להופיע עם להקתה “גוונים כהים”, אשר הקליטו אלבום בהמשך. מאז הספיקה ירונה לשתף פעולה עם גדולי האמנים בארץ ולשחרר חמישה אלבומים, כאשר הרביעי שבהם מהווה לקט שירי משוררים שהולחנו על ידה. כמו כן, ירונה הלחינה לתיאטרון ותרמה רבות לעולם הבמה. כיום ירונה עובדת על אלבומה השישי, שרוקם עור וגידים בכל יום מחדש.

ניסיון בהוראה: ירונה מלמדת במסגרות שונות כבר מעל לשבע שנים. זו כבר השנה השלישית שהיא נמצאת איתנו בבית ספר קצב והביקוש ללמוד אצלה מדבר בעד עצמו. “הכי חשוב לי, להעביר את ההרמוניה שבמוסיקה כערך חינוכי” .

מורה למוסיקה

דניאל כרמלי

מוסיקאי וזמר יוצר

כותב חומרים בהשראת חוויות אישיות

בסגנון רוק ובסאונד מרענן.
בוגר מכללת “מיוזיק” (ביהס גבוה ליצירה והפקה)
הוציא אלבום בכורה “פסגה זוהרת”  ב-2014
מלמד גיטרה, מתחילים ומתקדמים ומתמחה בהפעלות קצב לילדים.

מורה תופים

רועי הורוביץ

מורה לתופים ופסנתר

רועי גדל במושב משגב שבצפון הארץ. את אהבתו למוסיקה גילה רועי בגיל 8 כאשר החל לנגן על מפוחית. בגיל 10 החל רועי ללמוד תופים ובגיל 15 החל ללמוד גם פסנתר. המורים המשמעותיים בחייו היו ” ז’ניה מייסטרובסקי” ו”שלומי כהן”. רועי סיים בהצטיינות את לימודיו במגמת המוסיקה ולאחר מכן המשיך ללימודים גבוהים בבית הספר “ביט” במשגב. במהלך שירותו הצבאי, שירת כמתופף בלהקת חיל החינוך והופיע מול אלפי אנשים. כיום, רועי מופיע עם מגוון אמנים מהשורה הראשונה בישראל.

ניסיון בהוראה: רועי מלמד במסגרות שונות מעל ל-5 שנים ובשנה האחרונה הצטרף לכוחותינו בבית הספר קצב למוסיקה.  רועי מאוד אוהב ילדים ולכן אין זה מפתיע שכל תלמיד ותלמידה יוצאים מהשיעורים של רועי עם חיוך=)

מורה פיתח קול

גיל בר הדס

מורה לפיתוח קול, פסנתר, גיטרה

גיל החל את דרכו המוסיקלית בגיל 12 כאשר התחיל ללמוד גיטרה. כשנתיים לאחר מכן הוא החל ללמוד פסנתר ולא עזב את הכלים הללו מאז. מאז שהוא זוכר את עצמו, גיל מעיד על עצמו כי הוא מאז ומעולם היה מוזיקאי, זמר, יוצר, כותב, מלחין ומנגן. בשירותו הצבאי שירת גיל כזמר וגיטריסט בלהקת הנח”ל ולאחר מכן כמעבד המוסיקלי של הלהקות הצבאיות. לאחר מכן, עבד גיל כמעבד המוסיקלי של בית הספר הגבוה למשחק “בית צבי” ובמקביל החל תואר ראשון באקדמיה למוסיקה בירושלים. כיום, גיל הנו המנצח והמעבד המוסיקלי של מקהלת “זמר מתגלגל” ברמת גן ומורה לפיתוח קול בסדנאות התיאטרון של “אורנה פורת”. בנוסף, גיל עובד כעת על אלבומו הראשון.

ניסיון מקצועי: גיל מלמד ילדים ומבוגרים בכל הגילאים כבר משירותו הצבאי  וניסיונו העשיר ניכר בשיעורים שלו בבית ספר קצב. זוהי השנה השנייה של גיל בבית הספר קצב ורבים יעידו כי גיל ניחן בכישרון הייחודי של שילוב מקצועיות שאינה מתפשרת עם חן שנשפך ממנו לאורך כל הדרך. תלמידיו מעריצים אותו ונשארים איתו לאורך שנים. “אני מוסיקאי בכל רמ”ח איברי ואני מנסה לגרום לכל תלמיד ותלמידה להרגיש את האושר הבלתי מוסבר שמוסיקה יכולה להסב לכל אחת ואחד מאיתנו”.

מוזיקה לגיל הרך

שקד לאוגמר

מורה למוסיקה לגיל הרך ותופים

שקד החלה את מסעה המוסיקלי בגיל 5 בארצות הברית הרחוקה, כאשר החלה ללמוד אורגן וכינור . כמו כן, שקד החלה ללמוד תופים מגיל 12 ובזה היא עוסקת עד עצם היום הזה.
שקד למדה באופן פרטי כ15 שנה, אצל המורה “אסף אנגל” אשר לטענתה מגיע לו את כל הקרדיט על הידע שלה. שקד היא בוגרת מגמת מוסיקה ובמקביל בוגרת תואר ראשון במדעי ההתנהגות.

ניסיון מקצועי: בשנים האחרונות שקד מלמדת מוסיקה בגני ילדים ובהמשך מתכננת שקד להתמחות בתרפיה במוסיקה. זו השנה השנייה של שקד בבית הספר קצב וניתן לראות כי הגישה הייחודית שלה לילדים גורמת לתלמידיה לא לרצות לסיים את השיעור. “המוסיקה עבורי היא חלון לנפש האדם. אני מאמינה שניתן להעביר תהליכים נפשיים עוצמתיים בעזרת המוסיקה ולכן אני דוגלת תמיד בלהיות קשובה לתלמידי ולשלב את המוסיקה בהתאם למצבם הנפשי”.

מורה לבס

קובי שלום

מורה לבס, גיטרה, תופים

קובי החל לנגן בגיל 13 ובגיל 17 החל כבר ללמד. קובי למד לנגן בגיטרה, גיטרה בס ותופים לאורך כל הזמן שהוא מתעסק במוסיקה, ובמקביל הוא מלמד ומופיע על במות הארץ. קובי הופיע רבות בארץ ובחו”ל ושיתף פעולה עם מיטב האמנים, ביניהם: שוטי הנבואה, אהוד בנאי ועוד. עבור קובי, הוראת מוסיקה היא שליחות. הוא רואה לנכון להעביר את המוסיקה לכל תלמיד בדרך הנכונה לתלמיד. הוא שם דגש על כך שכל תלמיד יחוש את המוסיקה, את חווית הנגינה ויוכל ליישם זאת בכל מקום.

ניסיון מקצועי: לקובי 13 שנות ניסיון בהוראה וזוהי השנה הראשונה בבית הספר קצב. בנוסף קובי מלמד בבית הספר המיוחד למוסיקה בפתח תקווה ובעבר לימד במגוון מסגרות ברחבי הארץ. התלמידים של קובי כבר יודעים, שכמו שהן לומדים ממנו כך גם הוא מהם, לכן כאשר מדובר בהקשבה ובהתאמה- קובי הוא המורה הנכון. “אני מאמין שבכל גיל ובכל שלב בחיים אפשר ליהנות מהקסם הזה שקוראים לו מוסיקה שהרי “החיים ללא מוסיקה היו טעות”, ניטשה אמר”.

שיעור פיתוח קול

אפרת מורבציק

מורה לפיתוח קול, טרום כלי

כבר בגיל 4 אפרת התחילה את דרכה המוסיקלית בחוג טרום כלי שבו היא התאהבה. אפרת החלה ללמוד פיתוח קול ובשלב מאוחר יותר אפרת למדה גם חלילית, טרומבון, פסנתר וגיטרה. אפרת מופיעה בארץ ובעולם מגיל 9 בלבד בלהקות ביג בנד, אירועים, תזמורות, להקות קברים ואף תרמה רבות לפיתוח סצנת הא-קפלה בישראל. כיום, במקביל להופעות, נותנת אפרת את כל כולה לדור ההמשך, אשר לו היא מעבירה את כל הידע הבימתי, המוסיקלי והמקצועי שלה.

ניסיון מקצועי: אפרת מלמדת הרבה מאוד שנים וזוהי השנה הראשונה שלה בבית הספר קצב. עבורה פיתוח קול בשבילי הוא לתת בסיס חזק לגוף. ללמוד אותו עד הנים הכי קטן! חוץ מלשיר יפה – מודעות של נשימה, יציבה, דיבור בריא, הפעלת הגוף ואכילה בריאה. לעומת זאת טרום כלי עבורה מעשיר את עולמו הפנימי של הילד ומעניק לילד פינה בטוחה לפיתוח המשמעת העצמית שלו, פיתוח הקואורדינציה, פיתוח כישורי הביטוי שלו והכישורים החברתיים, וכמובן, העלאת הבטחון העצמי. “בית ספר קצב בשבילי הוא בית. בית המעניק לתלמידים, להורים ולמורים, סביבה מוסיקלית תומכת, מעוררת השראה, ורגישה לצרכים של כל אחד ואחד בעזרת הרבה אהבה וראש פתוח.”

מורה לגיטרה בס

אסף לסרי

מורה לגיטרה בס גיטרה

אסף החל את דרכו המוסיקלית בגיל צעיר, כאשר מילדות ניגן על הגיטרות שהיו לאביו בבית. את למידתו המקצועית שלו החל בגיל 14, כאשר למד בס בקונסרבטוריון של חולון ועיבוד אצל מורה פרטי.  כבר בגיל 15, הופיע אסף בכל טקסי בית הספר ובגיל 20 כבר הקליט בס לטובי האמנים בישראל. לאורך השנים אסף ניגן במאות הופעות על הבמות הגדולות בארץ והקליט אלבומים עם עשרות הרכבים. כיום, אסף הוא מורה גאה בבית הספר קצב והבסיסט והמעבד של להקת “הקרקס של דולי” שלזכותם 3 אלבומים עד כה.

ניסיון מקצועי: אסף מלמד מוסיקה מעל ל-6 שנים בבתי ספר למוסיקה ברחבי הארץ. אסף מלמד בבית הספר קצב כבר שנתיים וכל תלמידיו כבר יודעים, שאצל אסף הם יקבלו את השילוב המושלם בין מקצועיות ללא ]שרות לבין הנאה ונתינה אינסופית”. “עבורי זו זכות גדולה מאוד, שיש לי את היכולת להשפיע וללמד ילדים. כשאני מלמד- זה מכל הלב ואני משתדל לתת לכל ילד בדיוק את מה שמתאים לו”.

מורה לפסנתר

אניה בורודה

מורה פסנתר

אניה מגיעה אלינו מאילת הרחוקה והחמימה. את צעדיה הראשונים בעולם המוסיקה עשתה כבר בבטן, כיוון שנולדה לזמרת אופרה וטרומבוניסט. את השיעור הראשון שלה בפסנתר עשתה אניה כבר בגיל 3 ומאז היא לא מפסיקה. בגיל 8, אניה ניגנה את הרסיטל הראשון שלה ובגיל 12 כבר השתתפה בקונצרט באורך מלא בתור פסנתרנית. בהמשך, למדה אניה בבית הספר לאומנויות הבמה “בית צבי”. בנוסף להיותה פסנתרנית, אניה היא בעלת תואר בפסיכולוגיה ובשילוב עם היותה מורה בבית הספר קצב היא עובדת במסגרות שיקומיות בקהילה.

ניסיון מקצועי: אניה מלמדת כ-8 שנים במסגרות שונות וזוהי השנה הראשונה שלה בבית הספר קצב. כל תלמידיה יודעים שבשבילה- כל תלמיד זה עולם ומלואו ועל כן מתרגשים להגיע לשיעורים שלה כל שבוע מחדש. “עבורי מוסיקה היא מזון לנשמה, יש לה יכולות סגולה וריפוי-בעיני תפקידי הוא להעביר את התחושה הזו לכל אחד ואחת מתלמידי”